ترکیه ,روابط ,بانک ,بانکی ,گسترش ,ارزی ,روابط بانکی ,گسترش روابط ,راهکارهای جدید ,بانکی ایران ,توسعه روابط ,توسعه روابط بانکی ,روابط بانکی ایران

راهکارهای جدید برای توسعه روابط بانکی ایران و ترکیه در دیدار سید احمد عراقچی و «مراد یوزل» مورد بررسی و مذاکره قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، معاون ارزی این بانک در دیدار با قائم مقام بانک مرکزی ترکیه ضمن قدردانی از همکاری های بانکی گذشته ترکیه با ایران، با اشاره به عزم جدی روسای جمهور دو کشور بر گسترش روابط اقتصادی، توسعه روابط بانکی و بهبود مشکلات نظام بانکی را لازمه تسهیل مراودات تجاری فیمابین دانست.

عراقچی، همچنین ضمن تشریح راهکارهای جدید برای گسترش روابط بانکی ایران و ترکیه گفت: قرارداد سوآپ ارزی منعقد شده بخشی از برنامه های بانک های مرکزی دو کشور برای تداوم و افزایش همکاری هاست که پیش بینی می شود به زودی و با آماده شدن بسترها اجرایی شود.
قائم مقام بانک مرکزی ترکیه نیز در این نشست با اشاره به سابقه طولانی مراودات تجاری و بازرگانی بین ایران و ترکیه گفت: گسترش این مراودات با ایران برای ترکیه از اهمیت خاصی برخوردار است که لازمه آن بهبود روابط کارگزاری بانکی است.
مراد یوزل ادامه داد: اجرای قرارداد سوآپ ارزی با ایران، بخش مهمی از برنامه ترکیه برای گسترش روابط استراتژیک بین دو کشورو تصمیم ارزی دولت این کشور است.
همچنین در این نشست مدیران عامل و معاونین زراعت بانک و هالک بانک ترکیه نیز در خصوص جزئیات اجرای تفاهمات صورت گرفته و گسترش روابط کارگزاری بانکی با نمایندگان بانک های ایرانی تبادل نظر کردند.


ادامه در اینجا

منبع اصلی مطلب : اخبار بانکی و اقتصادی از منظر یک‌ دانشجوی ساده!
برچسب ها : ترکیه ,روابط ,بانک ,بانکی ,گسترش ,ارزی ,روابط بانکی ,گسترش روابط ,راهکارهای جدید ,بانکی ایران ,توسعه روابط ,توسعه روابط بانکی ,روابط بانکی ایران
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : راهکارهای جدید برای توسعه روابط بانکی ایران و ترکیه